بله ، فروشگاه مرکزی مجموعه صدرا همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 2 ظهر و در شیفت عصر از ساعت 4 الی 8 واقع در گرگان ، خیابان شهید رجایی ، میدان بار قدیم ، برنج فروشی صدرا ( سلامت ) آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم می‌باشد.

سفارشاتی که از طریق سایت ثبت شوند از طریق پست ارسال می‌شوند و تحویل آنها در سراسر ایران درب منزل می‌باشد .
برای تغییر نحوه ارسال سفارشات و انتخاب روش مدنظر خود می‌توانید با بخش پشتیبانی ( 6009 444 0911 ) تماس گرفته و برای نهایی کردن خرید خود با ما در تماس باشید.

تمامی محصولات برند صدرا تا 3 روز پس از تحویل دارای ضمانت مرجوعی می‌باشد و در صورت وجود مشکل در محصول ، پس از تایید کارشناسان مجموعه صدرا ، هزینه های مربوط به مرجوعی کالا بر عهده مجموعه صدرا می‌باشد.

در صورتی که سفارش شما در وضعیت ارسال قرار نگرفته باشد ، می‌توانید کالای جدید مورد نظر خود را سفارش داده و به منظور هماهنگی برای ارسال هردو سفارش به صورت یکجا با واحد پشتیبانی به شماره تلفن 6009 444 0911 تماس بگیرید.

از طریق تماس با شماره تلفن 6009 444 0911 می‌توانید نسبت به لغو سفارش خود اقدام نمایید.

کد مرسوله خود را که برای شما با پیامک ارسال شده در سامانه رهگیری مرسولات پستی وارد کنید.طبق جزییات نمایش داده شده می توانید جهت هماهنگی با پست منطقه خود تماس بگیرید و پیگیری های لازم را انجام دهید.

برای بررسی عطر و طعم و اطمینان از کیفیت برنج لازم است که برنج را پخت کرد . به همین خاطر مجموعه صدرا امکان بازگرداندن کالا تا 3 روز پس از تحویل را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا در صورت وجود هر گونه نارضایتی خریدی امن و خاطری آسوده را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.

بله ، امکان تعویض حضوری در فروشگاه وجود دارد.

اگر با تلفن همراه وارد سایت می‌شوید در صفحه ی اصلی سایت با کلیک بر روی علامت سه خط در سمت راست ، منوی ورود / ثبت نام ظاهر می‌شود سپس با وارد کردن یک شماره تماس می‌توانید ثبت نام کنید و پس از انتخاب رمز عبور و نوشتن اطلاعات نظیر نام و نام خانوادگی و آدرس و کد پستی ثبت نام خود را تکمیل کنید . اگر با کامپیوتر شخصی وارد سایت می‌شوید با کلیک بر روی منوی ورود / ثبت نام ظاهر می‌شود و سپس می‌توانید ثبت نام خود را طبق توضیحات بالا کامل نمایید.

بله می‌توانید با شماره ( 89 273 324-017 ) تماس حاصل فرمایید . کارشناسان صدرا ثبت نام شما را انجام خواهند داد.

هزینه ارسال سفارشات در مرحله نهایی خرید ، قابل مشاهده می‌باشد . ریز هزینه‌های پستی دریافت شده از مشتری محترم شامل کرایه پستی ، هزینه لفاف‌بندی و موارد مشابه در قبض رسیده فرستنده به‌ صورت فیزیکی یا الکترونیک ( پیامک/ ایمیل ) ارایه می‌شود و شما می‌توانید پس از دریافت شماره رهگیری مرسوله خود ریز هزینه ها رو ملاحضه بفرمایید.

روش خرید از سایت مجموعه صدرا فقط به صورت پرداخت از طریق درگاه اینترنتی و پرداخت کارت به کارت می‌باشد که بعد از تایید شدن مراحل پرداخت ، سفارش شما آماده ارسال به مقصد می‌شود.

در این موارد ؛ بطور معمول در همان روز کاری یا اولین روزکاری بانک بایست مبلغ را به حساب شما بازپرداخت کند و معمولا بانکها طی مدت یک تا 72 ساعت روزهای کاری تراکنش برگشتی را پیگیری و مبلغ کسر شده از حساب شما میبایست طی این مدت به حساب بانکی شما برگشت داده شود.در مواردی به ندرت ممکن است مبلغ پس گذشت این مدت به حساب شما بازنگردد ؛ در این موارد شما میتوانید با اعلام مغایرت از طریق شرکت پرداخت الکترونیک مرتبط با درگاهها و یا بانک عامل حساب خودتان ؛ پیگیر بازپرداخت مبلغ کسر شده از حساب خود شوید.

با مراجعه به پروفایل خود در سایت ، از طریق بخش سفارشات من ، می‌توانید مراحل ثبت سفارش تا تحویل به باجه ارسال سفارشات در پست را پیگیری نمایید و پس از آن رهگیری مرسوله از طریق سایت اداره پست امکان پذیر می‌باشد.

در دسته بندی مرسولات اداره پست ، برنج جزو گروه مرسولات استراتژیک می‌باشد و به همین علت برای حفظ قوانین و ظوابط اداره پست ؛ ارسال این محصول تحت شرایط خاصی صورت می‌گیرد و این اختلاف هزینه ثبت شده در سایت اداره پست و هزینه محاسبه شده در سایت صدرا بخاطر بسته بندی ویژه تحت شرایط تعیین شده از سوی اداره پست می‌باشد.